Előző
Következő
címer

Matematika

Szűcs Gergely (12.M) tagja lett a Nemzetközi Matematika Diákolimpiára készülő magyar csapatnak.

Nagy Donát (10.M) tagja lett a közép-európai Nemzetközi Matematika Diákolimpián hazánkat képviselő csapatnak.

Szűcs Gergely, gimnáziumunk 12.M osztályos tanulója a közép-európai Nemzetközi Matematika Diákolimpián hazánk képviseletében aranyérmet szerzett. Felkészítő tanára Ábrahám Gábor és Mike János tanár úr.

Kiemelkedő eredményeket értek el tanulóink a XVIII. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyen.
A   9. évfolyamosok között I. díjat kapott Mester Márton 9.M, osztályos tanuló.
A 10. évfolyamosok között dicséretet kapott Zelena Réka (10.M).
A 11. évfolyamosok között III. díjas lett Varga Vajk (11.M).
A 12.évfolyamosok között I. díjat kapott Szűcs Gergely, II. díjat Török Balázs (12.M).

A matematika OKTV III. kategóriájának döntőjében Szűcs Gergely 12.M osztályos tanuló 12., Blázsik Zoltán (12.M) és Török Balázs (12.M) 21-21., Trényi Róbert (11.M) pedig 31. helyezést ért el. A végzős diákok felkészítő tanárai Ábrahám Gábor és Mike János voltak. Róbert tanárai: dr. Kosztolányi József és Mike János.

A matematika OKTV II. kategóriájának döntőjében Fekete Dorottya 12.A osztályos tanuló 30. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Ábrahám Gábor tanár úr.

A Makkosházi Matematikaversenyen a hetedik évfolyamosok versenyében Schultz János tanár úr tanítványa, Herczeg József 1. helyezést ért el. Ugyanezen a versenyen a nyolcadikosok között Reményfi Dániel 4. lett. Felkészítő tanára Mike János.

A Bátaszéki Országos Matematikaverseny döntőjében a hetedik osztályosok között  Türr Viktor 2., Herczeg József pedig 3. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Schultz János tanár úr. Ugyanitt, a nyolcadik évfolyamos versenyében Homolya Péter 5. lett. Felkészítő tanára Mike János tanár úr.

Az Arany Dániel Országos Matematikaversenyen a következő eredményeket érték el a radnótis diákok:

Kezdő III. kategória:
második dicséretet kapott Martinek Vilmos, Muszka Borbála és Viharos Andor (valamennyien 9.M osztályos tanulók, dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet és Ábrahám Gábor tanítványai)

Haladó III. kategória:
3. díjas Dudás Zsolt (10.M; Schultz János, Mike János)
dicséretet kapott Kispéter Tamás és Nagy Donát (10.M; Schultz János, Mike János)

Szőkefalvi-Nagy Gyula Matematikai Emlékverseny
9. évfolyam:
1. díjas: Martinek Vilmos 9.M (Dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet, Ábrahám Gábor)
3. díjas: Garai Ilka 9.A (Ábrahám Gábor)
dicséret: Farkas Gábor 9.A (Ábrahám Gábor)
dicséret: Mester Márton 9.M (Dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet, Ábrahám Gábor)
dicséret: Muszka Borbála 9.M (Dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet, Ábrahám Gábor)

10. évfolyam:
1. díjas: Nagy Donát 10.M (Schultz János, Mike János)
1. díjas: Zelena Réka 10.M (Schultz János, Mike János)
2. díjas: Dudás Zsolt 10.M (Schultz János, Mike János)
3. díjas: Perjési Gábor 10.M (Schultz János, Mike János)
dicséret: Börcsök Bence 10.M (Schultz János, Mike János)
dicséret: Kószó Simon 10.A (Schultz János)

12. évfolyam:
2. díjas: Szűcs Gergely 12.M (Ábrahám Gábor, Mike János)
3. díjas: Blázsik Zoltán 12.M (Ábrahám Gábor, Mike János)

 A KENGURU Nemzetközi Matematika Verseny országos eredményei:

4. helyezett: Viharos Andor 9.M (dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet, Ábrahám Gábor)
5. helyezett: Mester Márton 9.M (dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet, Ábrahám Gábor)
7. helyezett: Major Atiila 9.M (dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet, Ábrahám Gábor)

Az Országos Zrínyi Matematikaverseny radnótis eredményei:
7. évfolyam:
27. helyezett: Géczi Péter (Schultz János)

8. évfolyam:
24. helyezett: Kis János (Mike János)
57. helyezett: Reményfy Dániel (Mike János)

9. évfolyam:
21. helyezett: Muszka Borbála (dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet, Ábrahám Gábor)

10. évfolyam:
15. helyezett: Zelena Réka (Schultz János)

12. évfolyam:
 9. helyezett: Szűcs Gergely (Ábrahám Gábor, Mike János)
13. helyezett: Török Balázs (Ábrahám Gábor, Mike János)

AJTP Országos Matematikaverseny

13. évfolyam:
  5. helyezett: Sosterics Ádám (Dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet)
11. helyezett: Szabó Alex (Dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet)
14. helyezett: Markó István (Dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet)
15. helyezett: Bata Henrik (Dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet)

11. évfolyam:
  3. helyezett: Mészáros György (Dr. Ferkéné Bujdosó Mária)
  9. helyezett: Szabados Gábor (Dr. Ferkéné Bujdosó Mária)
12. helyezett: Marancsik Roland (Dr. Ferkéné Bujdosó Mária)
14. helyezett: Daru Gergely (Dr. Ferkéné Bujdosó Mária)

10. évfolyam:
  1. helyezett: Lajos Nikolett (Dr. Ferkéné Bujdosó Mária)
  2. helyezett: Nánási Attila (Dr. Ferkéné Bujdosó Mária)
10. helyezett: Papp Dávid (Dr. Ferkéné Bujdosó Mária)
11. helyezett: Panyik-Tóth Dávid (Dr. Ferkéné Bujdosó Mária)

9. évfolyam:
  6. helyezett: Vidovics Réka (Dr. Ferkéné Bujdosó Mária)
  8. helyezett: Balog-Víg Fanni (Dr. Ferkéné Bujdosó Mária)


 

Kapcsolat

Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
Cím: 6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 6-8.
OM azonosító: 029743
KK-azonosító: CA0101
Elérhetőségeink

Gyorslinkek

Hírek
Hírarchívum
Csengetési rend
Iskolai munkaterv
Könyvtárunk katalógusa
Rádió RMG
Pályázatok
Intézményvezetői pályázat_2016 (.pdf)
Menza
Termosz (szaklaboratórium)
mozaNapló
Bor Pál Fizikaverseny
Arany 200

Legújabb hírek

Kiemelkedő eredmények a friss középiskolai rangsorokon
2018-10-16 12:41:45
Zajos radnótis csapatsiker fiú kosárlabdában
2018-10-12 08:58:11
Kedves Menzások!
2018-10-05 14:06:10
Radnótis sikerek az európai nyelvek ünnepén
2018-10-02 14:47:32
Tanulóink hódmezővásárhelyi kiállítása
2018-09-20 12:19:04
Újabb radnótis az Édes anyanyelvünk verseny döntőjében
2018-09-18 16:53:29
Egyetemi projektnap az élményalapú nyelvoktatásért
2018-09-17 15:30:14
Kedves Menzások!
2018-09-06 14:07:48
Kiemelkedő nemzetközi diákolimpiai eredmények
2018-09-04 12:44:54

Hivatkozások

Öregdiákok
Oktatási Hivatal Bázisintézménye
Akkreditált tehetségpont lettünk!
Európai Tehetségpont
Szegedi Tudós Akadémia
Szeged Városi Kollégium honlapja
Határtalanul!
Nemzeti Tehetség Program
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő
Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
Emberi Erőforrások Minisztériuma sux
Erasmus+