Magyar

1 diák 3 OKTV döntő

Három tantárgyból - magyar nyelvből, magyar irodalomból, valamint mozgóképkultúra és médiaismeretből - is az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjébe jutott a humán tagozat végzős diákja, Papp Melinda. E kiemelkedő eredményről a Délmagyarország hasábjain is olvashatunk.

Kiemelkedően szerepeltek a radnótisok a mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV-n. Demeter Dóra az Arany János Tehetséggondozó Program, és Papp Melinda a humán tagozat végzős tanulója is bejutott a média OKTV döntőjébe, ahol is Dóri a 27., Melinda pedig az 1. helyen végzett. Felkészítő tanáruk Békési Eszter tanárnő volt. Eredményük értékét növeli, hogy a tantárgyat a gimnáziumi évek alatt ők igen alacsony, mindössze 2x18 órában tanulják, míg versenytársaik tagozaton tanulják azt.

A magyar irodalom OKTV döntőjében Papp Melinda 12.D osztályos tanuló 16. helyezést ért el. Felkészítő tanára Várhidi Gyula tanár úr.

A magyar nyelv OKTV 18. helyezettje Papp Melinda (12.D). Felkészítő tanára: Várhidi Gyula tanár úr.

Sikeresen szerepeltek diákjaink a IX. József Attila Országos Vers- és Prózamondó Verseny Csongrád megyei elődöntőjében. 1. helyezést ért el, s ezzel az országos döntőbe jutott Balla Viktória, 10.B osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Plugor Magor tanár úr.
Ugyanitt - Fabulya Andrea tanárnő felkészítésével - 3. helyezést ért el Sztoján Krisztina 10.D osztályos tanulónk.

Radnótis sikerek az Arany János Országos Helyesírási Versenyen.
Szabados Ágota 7.M osztályos tanulónk az országos döntőn 2., Herczeg József és Zsiros Ádám pedig 4. helyezést ért el. Mindannyian Fabulya Andrea tanárnő tanítványai.

A Kárpát-medencei Baka István versmondó verseny döntőjében iskolánk 11.D osztályos tanulója, Markó Zita 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Vancsó Marianna

A "Nyelvünkben élünk" magyar nyelvi kommunikációs verseny Csongrád megyei fordulójában Zsíros Szanna (7.M) 2., Böszörményi Éva (8.M) pedig 3. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Bencsik Judit.

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny Csongrád megyei fordulójában 3. helyezést ért el Szabados Ágota 7.M osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Bencsik Judit tanárnő.

Az Implom József Helyesírási Versenyen 2. helyezést ért el Szemerédi Katalin 9.T osztályos tanuló. Felkészítő tanára Vajdáné Sásdi Mercédes.

Az Aranytoll Helyesírási Versenyen Kiss Gerda 11.T osztályos tanuló 10., Mátó Ágnes 10.T osztályos tanuló pedig 12. helyezést ért el. Felkészítő tanáraik: Dr. Tóthné Wolf Anna és Asztalos Magdolna.

A Diák Újságírók Egyesületének versenyén iskolánk rádióját üzemeltető Marton Sándor 2., az iskolaújságot szerkesztő Dobó László pedig 3. helyezést ért el. Mentoraik: Békési Eszter és Plugor Magor.

Többet ésszel - internetes verseny irodalomból
3. helyezett: Nyiregyházki Gréta 11.D, felkészítő tanára Vancsó Marianna

Kiemelkedő eredmények a friss középiskolai rangsorokon
2018-10-16 12:41:45