Előző
Következő
címer

Testnevelés

Szép sikereket ért el Török Réka (10.A ) a gyorsasági görkorcsolya kontinensbajnokságon. Az idei év országos junior bajnokaként kvalifikálta magát az Olaszországban megrendezett Kadett- és Junior Európa-bajnokságra. A kontinensbajnokságon a pályaversenyek 15 000 méteres versenyén 16., a hatalmas létszámmal elrajtoló maratoni távon pedig a nagyon értékes 19. helyet érte el.

Nagyszerűen szerepeltek tanulóink az erőemelők Korosztályos Magyar Bajnokságán. Kiss Lilla (11.T) ifjúsági-, Balázs Erika (11.T) ifjúsági-, és junior bajnok lett. Erika emellett a felnőtt bajnokságon 3. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk, edzőjük Ducsai Géza tanár úr.

December 3-án Jánoshalmán a RAV Erőemeleő OB-n a DEO színeiben szereplő radnótisok a következő eredményeket érték el:
1. Bujdosó Beatrix (11.T) magyar bajnoki címet szerzett a 47 kg-os súlycsoportban 50 kg teljesítménnyel, közben ifi, junior és felnőtt csúcsot állított fel.
2. Szabados Ágota (10.B) ezüstérmes lett az 52 kg-os súlycsoportban 55 kg-os teéjesítménnyel ifi és junior rekorddal.
3. Balázs Erika (11.T) az 57 kg-os súlycsoportban ezüstérems lett (a háromszoros Európa-bajnok volt radnótis Nagypál Krisztina mögött) 55 kg-os teljesítménnyel, ifi és junior országos csúccsal.
4. Kiss Lilla (11.T) a 84 kg-os súlycsoportban ezüstérmes lett 72 kg-os teljesítménnyel ifi és junior országos csúccsal.
A csapatversenyt is a Nagypál Krisztinával és Köteles Máriával kiegészült radnótis lányok nyerték. Felkészítő edzőjük Ducsai Géza tanár úr.

Bálint Rebeka 10.B osztályos tanulónk 1. helyezést ért el a Csongrád megyei Tollaslabda Diákolimpia leány egyes I. korcsoport versenyén.
Aranyérmet szerzett Bálint Rebeka (12.C) a területi tollaslabda diákolimpia leány egyes VI. korcsoportban. Gratulálunk a nagyszerű eredményhez!

Nagyszerűen szerepeltek fiaink a Városi Úszó Diákolimpián!
A 7-8. osztályos "A" kategóriában 100 méteres gyorsúszásban 1. helyezést ért el Novoszáth Tamás (8.M). Bajnoki címet szerzett a 4x50 méteres gyorsváltónk is. Tagjai: Novoszáth Tamás (8.M), Németh Marcell (8.M), Lajkó Ágoston (8.M), Lajkó Kálmán (7.M). A dobogó 2. fokára állhatott Novoszáth Tamás a 100 méteres mellúszásban.
A "B" kategóriás versenyeken 1. helyezést ért el Harangozó Márk (8.M) 100 méteres mellúszásban.

Elismerést érdemlően szerepeltek diákjaink a megyei diákolimpia úszódöntőjében.
100 m-es mellúszásban Harangozó Márk (8.M) aranyérmet nyert, így bejutott az országos döntőbe. Szenzációs győzelmet aratott. A 4x50 m-es gyorsváltónk kiemelkedő úszással szintén aranyérmet nyert, így ők is országos döntősök lettek. A csapat tagjai: Árvai Dávid, Maróti Dávid, Barna Richárd (12.D osztályosok) és Gera Nándor (9.A osztályos).
A lányok 100 m-es mellúszásában Topal Leila (11.B) harmadik helyezést ért el. A 4x50 m-es gyorsváltónk 4. helyezést ért el. Tagjai: Vida Ágnes (10.M), Pásztor Ágnes (12.B), Nógrádi Viktória (10.C), Schreiter Virág (12.B).
IV. korcsoportos váltócsapatunk Novoszáth Tamás (8.M) hiányában sajnos csak az 5. helyezést érte el. Csapattagok: Lajkó Ágoston (8.M), Lajkó Kálmán (7.M), Sas Dávid (7.M), Németh Marcell (8.M).

Ezüstérmet szerzett Táborosi Ajnácska 11.M osztályos tanulónk a Sportmászó Diákolimpia országos döntőjében.

A 2. helyet szerezte meg Bálint Rebeka 12. C osztályos tanulónk a Tollaslabda Diákolimpia országos döntőjében.

Az Úszó Diákolimpia országos döntőjében, Hódmezővásárhely a 4x50 m-es gyorsváltónk eddigi legjobb időeredményt túlszárnyalva a dicséretes 10. helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Árvai Dávid, Maróti Dávid, Barna Richárd 12.D és Gera Nándor 9.A osztályos tanulók. Gratulálunk a csapatnak!

Harmadik helyezést ért el Szajbély Zsigmond 7. M osztályos tanulónk a Sakk Diákolimpia országos döntőjében.

Mezei futóverseny
A Városi Mezei Futóversenyen egyéniben Tarnai László (11.A) aranyérmet szerzett, csapatban pedig az ígéretes ezüstérmet szereztük meg. Csapattagok: Tarnai László 11.A, Vajda Balázs 11.A, Kovács Dénes 12.B, Gera Ádám 11.A, Albert Kristóf 12.B. Gratulálunk!

Az elismerésre méltó 5. helyezést érte el Tarnai László 11.A osztályos tanulónk a Mezei futó Diákolimpián.

Versenyzőink a megyei versenyen sem adták alább! Egyéniben Tarnai László (11.A) 1., Vajda Balázs (11.A) 7., Kovács Dénes (12. B) 8., Gera Ádám (11. A) pedig a 26. helyen végzett. Csapatban ezüstérmet szereztünk. Az elért eredmények feljogosítják versenyzőinket az országos döntőn való részvételre.

A formagyakorlatban és a küzdelemben egyaránt aranyérmet szerzett Bálint Gergely 7.M osztályos tanulónk a Taekwon-do Diákolimpián a serdülő fiúk versenyében. Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!

Fekvenyomó Diákolimpia 2012.04.20-22. Kazincbarcika

Iskolánk tanulói, az immár 10 éves sikeres szerepléssel, magas színvonalú teljesítményekkel versenyezve, 5 diákolimpiai bajnoki címet és 3 ezüst, plusz 2 bronzérmet szereztek.
Fiúk: VI.kcs.: 83 kg: Mike Péter II.
+120kg: Rimavecz Richárd II.
V.kcs.: +120kg: Rébék-Nagy Dávid III.
53kg: Csúri Péter I.

Lányok: VI.kcs.: 52kg: Bujdosó Beatrix I.
72kg: Bús Kitti III.
84kg: Kiss Lilla I.
V.kcs.: 57kg: Szabados Ágota I.
63kg: Gasztányi Vivien II., Balázs Erika I.

Az abszolút verseny dobogóján is miénk lett a 2 legfelső fok: Szabados Ágota I., Balázs Erika II.

Nagyszerű eredményeket ért el Bálint Gergely 7.M osztályos tanuló a X. Nemzetek Kupája Nemzetközi ITF Taekwon-do Serdülő Kupán. Bálint a küzdelem során arany-, a formagyakorlatával pedig bronzérmet szerezett.

Két aranyérmet is szereztek a kilencedik évfolyamos AJTP-s diákjaink a Bonyhádi Sporttalálkozón. Mind a Börcsök Barbara, Csíkos Adrienn, Gera Franciska, Nyári Vivien Vanda, Répa Rebeka összeállítású lánycsapat, mind a Bárkányi Gábor, Boros Patrik, Kotvics-Varga Dávid, Ollai Ferenc Bence, Szögi László Krisztián összeállítású fiúcsapatunk az első helyet szerezte meg a kosárlabdázók küzdelmében. Felkészítő tanáruk Láng Imre tanár úr.

Nagyszerű versenyzéssel a 2. helyet szerezte meg V. korcsoportos fiú kosárlabda csapatunk a Kosárlabda Diákolimpia országos elődöntőjén. A csapat felkészítője, edzője Wirth István tanár úr.
A csapat tagjai: Somogyi Szabolcs, Marovka Áron, Sipos Bence, Rékasi Szabolcs, Maróti Gábor, Szél Szilárd, Kelemen Bence, Mike János.

Sikeresen szerepeltek fekvenyomóink a pilseni világbajnokságon. A fiú ifi 53 kg-os kategóriában Csúri Péter 9.M osztályos tanuló ezüst-, a lány ifi 47 kg-os versenyzők között Bujdosó Beatrix (11.T) bronz-, az 57 kg-osok mezőnyében Balázs Erika (11.T) bronz-, a 84 kg-osok között Kiss Lilla (11.T) ezüstérmet szerzett. Tanáruk, edzőjük Ducsai Géza.

Rendkívül meggyőző teljesítménnyel aranyérmet szerzett fiú sakkcsapatunk a Sakk Diákolimpia döntőjén. A csapat tagjai: Szajbély Zsigmond (7.M), Újházi Mihály (10.M), Nagy Zoltán (10.M) és Barócsi Ádám (10.A). Gratulálunk a nagyszerű eredményhez!

Nagyszerűen versenyzett Kocsis Anna 10. D osztályos tanulónk az Atlétika Diákolimpia országos döntőjében. A 800 méteres síkfutásban 3., a 400 méteres síkfutásban 5. helyezést ért el.

Fiú VI. korcsoport Kosárlabda Diákolimpia országos elődöntő: 2. hely. (A csapat tagjai: Molnár Bence, Kardos Ádám, Gergely István, Danyi Béla, Magda Dániel, Kajtsa Gergő, Iváncsics Endre, Mike János, Kelemen Bence, Rékasi Szabolcs.)

Aranyérmet szerzett Tarnai László 11.A osztályos tanulónk a Triatlon Diákolimpián