Egyéb

Gimnáziumunk tanulói évről évre kimagaslóan szerepelnek a Bugát Pál Országos Természetismereti Vetélkedőn. A diákok tudásának, lelkesedésének és a szaktanárok színvonalas felkészítő munkájának eredményeként a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium vezeti a vetélkedő „örökranglistáját”. Tanulóink az ez évi versenyen is kitettek magukért.

1. helyezést ért el:
Mészáros János Péter 12.B
Tóth Csanád 12.B
Vajda Balázs 11.A

3. helyezést ért el:
Eperjesi Dávid (volt) 12.B
Hézső Tamás 12.B
Major Attila 12.M

4. helyezést ért el:
Gergely István 12.A
Hawchar Fatime (volt) 12.B
Szekeres Gergő Péter (volt) 12.B

4. helyezést ért el:
Filep Anna Éva 12.B
Kovács Dénes 12.B
Ónodi Ádám Kristóf 11.A

Kovács Ágnes 11.A osztályos tanulónk 4. helyezést ért el a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium által meghirdetett Hazánk múltja, jelene és jövője című országos rajzpályázaton. Az eredmény értékét növeli, hogy a versenyre több mint 7000 pályázat érkezett. Az első harminc pályamunkát először a Parlamentben, majd a Magyar Nemzeti Galériában állítják ki a Hősök, királyok, szentek című kiállítás mellett (s fél évig lesz látható). Gratulálunk a nagyszerű sikerhez! Ági felkészítő tanára Fekete Miklós tanár úr.

Nagyszerűen szerepeltek a táncos lábú radnótis diákok az I. Neverland Travel Szalagavató Táncok Versenyén. A középiskolák vetélkedésben a palotást bemutató csapatunk 1., a bécsi keringőt bemutatók pedig 2. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk Lázár György.

1. helyezést ért el Károlyi Hortenzia (12.B) az Együtt egy Drogmentes Magyarországért Mozgalom által 2011-ben indított "Mit teszel a Drogmentes Magyarországért" pályázaton. A zsűri "gigantikus dicsérettel" jutalmazta az alkotót azért, mert segített rajzaival felhívni mások figyelmét a drogmentesség fontosságára.
Ugyanezen a versenyen gimnáziumunk kiemelt dicséretet kapott.

2. helyezést ért el a Szegedi Vízmű ZRT. és az SZSZKSZ Kossuth Zsuzsanna Egészségügyi és Könnyűipari Tagintézménye által rendezett víz világnapi vetélkedőn a Dénes Martin, Maróti Gábor, Miklós Vanda, Pálinkás Zsófia összeállítású csapatunk. A 10. B osztályos tanulókat Fazekasné Gulyás Éva készítette fel a versenyre.

Garai Ilka 12. A osztályos tanulónk 1. helyezést ért el a "Keresd a helyet" című, a Szegedi Vásár és Piac Kft. által meghirdetett logópályázaton, melyet 14-18 éves diákok részére írtak ki. Tanára Fekete Miklós tanár úr.

Első helyezést ért a VI. BIG Diákfilmfesztiválon Dékány Nikolett 12. T osztályos tanulónk. Ugyanitt Martus Dorina (12. A) filmje a legjobb forgatókönyv díját hozta el. Felkészítő tanáruk Békési Eszter tanárnő.

A Szeged város középiskolái számára a Színház Világnapja alkalmából rendezett Színháztörténeti Vetélkedőn a mezőny legfiatalabbjaiként nyújtott nagyszerű teljesítményükért a zsűri különdíjában részesültek iskolánk 8. M osztályos tanulói, Győrffy Orsolya, Kovács-Deák Dániel, M. Tóth Márton, Németh Zita, Széles Katalin. Felkészítő tanáruk Kissné Ágoston Ildikó tanárnő.

Harmadik hely, illetve külön díj. Szép eredményeket értek el tanulóink a Városi Népdaléneklési Versenyen. A 11.C osztályos Kócsó Magdolna 3. helyet szerzett, a 9.T osztályos Rébék-Nagy Dávid pedig külön díjban részesült. Tanáruk Madarász Ráhel.

Telek Sára 9. B osztályos tanulónk 1. helyezést ért el a Király-König Péter Zeneiskola által szervezett regionális furulyaversenyen.

A 6. és 8. osztályosok írásbeli felvételi vizsgáinak időpontja
2018-01-16 07:56:56
Angol nyelvi tehetségkutató verseny - 2. forduló
2018-01-11 12:01:19
Továbbjutó a kosárlabda diákolimpiai csapatunk
2018-01-11 08:55:29
Sikeres szereplés a divattervezői pályázaton
2018-01-10 15:20:15
Szécsi Szilveszter Tehetségkutató Biológiaverseny
2018-01-09 10:51:08
2018-01-08 14:33:44
AJTP-vetélkedő (3. forduló)
2018-01-08 10:44:27
Tehetségkutató matematikaverseny hatodikos tanulóknak
2018-01-04 10:26:30
Meleg István Kémiaverseny - 3. forduló
2018-01-03 14:21:01
Áldott karácsonyt és boldog új évet kívánunk!
2017-12-22 11:01:27