Magyar

Magyar nyelv OKTV

13. Urszuly Petra Róza 11.D, Gortva Tamás
22. Szalai Anna 11.D, Gortva Tamás

Immár 40. alkalommal rendezték meg Sátoraljaújhelyen az "Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati versenyt. Az országos döntőn 1. helyezést elért Szalai Anna (11. D) Kazinczy-emlékérmet kapott. Ugyancsak nagyszerűen szerepelt Sebesi Viktória (11. A), aki a döntőben a 4. legjobb írásbeli munkát nyújtotta. Felkészítő tanáruk Gortva Tamás tanár úr.

Második helyezést ért el az Aranytoll AJTP Országos Helyesírási Versenyen Szekeres Szilvia 11. T osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Gortva Tamás tanár úr.

Sebesi Viktória (11. A, felkészítő tanára Gortva Tamás tanár úr) 2., Szabados Ágota (11. B, felkészítő tanára Mikecz Éva tanárnő) 3. helyezést ért el az Implom József helyesírási verseny megyei döntőjén. Gratulálunk a szép eredményekhez!

Eredményesen szerepeltek tanulóink a XII. Országos Irodalmi Versenyen. A 10. évfolyamosok között Szögi László (10. T) 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára Vajdáné Sásdi Mercédes tanárnő. A 11. évfolyamosok között Dávid Eszter (11. T, Gortva Tamás) 3., a kilencedikesek között Balogh András (9. T, Békési Eszter) pedig 5. lett.

3. helyezést ért el Hegedűs Zsófia (12. C) a Megyei Kazinczy-versenyen. Felkészítő tanára Dr. Tóthné Wolf Anna tanárnő. Ugyanitt Rostás Zsuzsanna (11. A, felkészítő tanára Gortva Tamás) 10. helyezett lett.

Sebők Mária, iskolánk 13. T osztályos tanulója különdíjat nyert az országos Kovács István esszépályázaton. A díjat 2013. március 7-én a Parlamentben rendezett Emlékkonferencián vehette át. Felkészítő tanára Vajdáné Sásdi Mercédes tanárnő.

A Kazinczy-díj Alapítvány - Péchy Blanka emlékére Kuratóriuma Szekeres Dániel 7. M osztályos tanulót a Szép Magyar Beszéd Verseny tiszántúli fordulóján nyújtott kiváló teljesítményéért a Kazinczy-jelvény bronz fokozatában részesítette. Felkészítő tanára Békési Eszter tanárnő.

4. helyezést ért el Tóth Krisztina 11. C osztályos tanulónk a "Tudományos eredmények elismerése és disszeminációja a Szegedi Tudományegyetemen" című projekt keretében szervezett Online Középiskolás Tanulmányi Versenyen mind a filmelmélet, mind az irodalomelmélet témakörben.

Nagyszerűen szerepelt Urszuly Petra 11. D osztályos tanulónk a Magyar Nyelvészeti Diákolimpián! Június 28-án zárult le a Magyar Nyelvészeti Diákolimpia 2012/2013-as évi programja az országos döntővel. Kiderült, kik utaznak július végén Manchesterbe! A diákok négy fordulón keresztül követhették az interneten közzétett, gyakran egzotikus nyelvek szerkezetébe bepillantást engedő feladatokat. Aki legalább két fordulóban részt vett és magas pontszámot ért el, azt a szervezők közös feladatmegoldásra hívták. Az MTA Nyelvtudományi Intézetében a legjobb tizenkét versenyző gyűlt össze. A program izgalmas közös rejtvényfejtést jelentett, a beszélgetés baráti hangulatban zajlott. Mindenki megoszthatta a többiekkel a megoldási javaslatait, ötleteit. A zsűri elsősorban a diákok feladatmegoldási stratégiáit értékelte és azt, hogy kik lennének a legalkalmasabbak a csapatmunkára. Bár a megjelent diákok már azáltal számot adtak kiemelkedő képességeikről, hogy bekerültek az országos válogatóra, a zsűri végül a következő tanulókat választotta a magyar csapatba: Füstös Vivien, ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium, Budapest (12. évfolyam), Németh Sebestyén, Szentendrei Ferences Gimnázium (9. évfolyam), Szabó Attila Dániel, Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium (11. évfolyam), Szigyártó Anna, ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium, Budapest (10. évfolyam). A válogatott póttagjai lettek: Kapolyi Valentin, ELTE Radnóti Miklós Gyakorlógimnázium, Budapest (11. évfolyam), Urszuly Petra, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged (11. évfolyam). Forrás: nyest.hu

Az AJTP-vetélkedő összesített eredménye
2018-01-18 14:09:09
A 6. és 8. osztályosok írásbeli felvételi vizsgáinak időpontja