AJTP összesítő

OKTV eredményeink:
Biológia OKTV - 17. helyezett Hantosi Dóra (12. T)
Történelem OKTV - 19. helyezett Martus Nikoletta (13. T)

Első helyezést ért el Martus Nikoletta (13.T) a Kutatódiákok Esszéíró versenyén. Niki Bethlen Gábor művelődéspolitikájáról írt pályamunkájával érdemelte ki az elismerést. Felkészítő tanára Éderné Pilling Csilla tanárnő.

Második helyezést ért el az Aranytoll AJTP Országos Helyesírási Versenyen Szekeres Szilvia 11. T osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Gortva Tamás tanár úr.

Az Arany János Tehetséggondozó Program 10. évfolyamos diákjai számára meghirdetett Szülőföldem szép határa elnevezésű országos honismereti versenyen iskolánkat Vecseri Dorina Rebeka Szentesről, és Nyári Vivien Vanda Szatymazról elkészített pályázatával képviselte. Mindketten értékes könyvjutalomban részesültek. Dorina pályaműve az országban másodmagával a legmagasabb pontszámot kapta. Felkészítő tanáruk Milosné Domokos Ilona tanárnő.

Kisvárdán az I. AJTP Sakk Kupa Országos Rapid Sakkversenyen szép eredményeket értek el tanulóink. Egyéniben a lányok között Lőrik Orsolya (11. T) 6., Pecznyik Viktória (13. T) 8. és Bodzsár Minka (13. T) 10. helyen végzett. A fiúk kategóriájában Kotvics-Varga Dávid (10. T) 12., Szögi László Krisztián (10. T) pedig 26. helyezést értek el. Csapatban gimnáziumunk a 7. lett. Felkészítő tanáraik: Rácz Lajos és Surányi András tanár úr.

Eredményesen szerepeltek tanulóink a XII. Országos Irodalmi Versenyen. A 10. évfolyamosok között Szögi László (10. T) 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára Vajdáné Sásdi Mercédes tanárnő. A 11. évfolyamosok között Dávid Eszter (11. T, Gortva Tamás) 3., a kilencedikesek között Balogh András (9. T, Békési Eszter) pedig 5. lett.

Sebők Mária, iskolánk 13. T osztályos tanulója különdíjat nyert az országos Kovács István esszépályázaton. A díjat 2013. március 7-én a Parlamentben rendezett Emlékkonferencián vehette át. Felkészítő tanára Vajdáné Sásdi Mercédes tanárnő.

Az előző évekhez hasonlóan eredményesen szerepeltek "aranyos" diákjaink az országos matematikaversenyükön. A kilencedikesek között Mucsi Mihály a 2., Vecseri Bence az 5., Peczanek Richárd pedig a 7. helyet szerezte meg. A tizedikesnél Szögi László 4., Répa Rebeka 11. lett.  A végzős diákok között Vidovics Réka 2., Pecznyik Viktória 5. helyezést ért el.

Nívódíjat kapott Rébék-Nagy Dávid 10. T osztályos tanulónk a Dugonics András Piarista Gimnázium és a Mester Tanoda Alapítvány által szervezett Dugonics Népdaléneklési Versenyen.

Immár 9. alkalommal rendezték meg az Arany János Tehetséggondozó Program diákjai számára Lakitelken a Történelmi Tábort. Ebben az évben az 1299-1382 közötti magyar történelmet vették górcső alá a diákok, sikerrel. A 23 csapat közül a Szögi László, Fajszi Fatime és Gábor-Szabó Vivien  alkotta 10. T osztályos csapat végzett az első helyen. Felkészítő tanáruk Milosné Domokos Ilona tanárnő. A kilencedik évfolyamos csapatunk (Csejtei Zsófia, Balogh András, Pribus Nikolett) pedig 12. lett. Felkészítő tanáruk Várhidi Gyula tanár úr.

Április 20-án Orosházán rendezték a 2013. évi Fekvenyomó Diákolimpiát, ahol iskolánk tanulói ismét győzedelmesen versenyezve az ország legeredményesebb iskolája címet szerezték meg, mindannyiunk örömére. 1. helyet szerzett: Pribus Nikolett, Molnár Viktória, Rébék Nagy Dávid, Bujdosó Beatrix, Balázs Erika és Kiss Lilla. 2. helyet szerzett: Pataki Alexandra. 3. helyet szerzett: Kovács Attila. 4. lett Kiss Cintia, 8. Ollai Bence. A Diákolimpia abszolút bajnoki dobogóján Balázs Erika a 2. helyre léphetett fel.

A RAW Magyar Korosztályos Bajnokság ifi kategóriában 3 AJTP-s magyar bajnokunk állt a dobogó közepén! Kiss Cintia, Pribus Nikolett, Balázs Erika (új ifi rekorddal).

Az előző évekhez hasonlóan, idén is kiemelkedően szerepeltek "aranyos" diákjaink a Mentors Angol nyelvi digitális versenyen. A több mint 1000 indulót felvonultató verseny 30 fős döntőjébe 7 radnótis diák jutott be. Közülük öten a legjobb hat között végeztek!
Az eredmények:
- 2. helyezett Hantosi Dóra (12. T osztály, felkészítő tanára Mestra Ágota tanárnő)
- 4. helyezett Juhász-Szabó Sándor (13. T, Kocsis Andrea)
- 5. helyezett Nagy Bernadett (11. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes)
- 5. helyezett Tornyai Tamás (12. T, Mestra Ágota)
- 6. helyezett Balog Anna (12. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes)
- 32. helyezett Fenster Dorina (11. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes)
- 32. helyezett Boszorád Réka (12. T, Mestra Ágota)

Első helyet szerzett az Országos Vállalkozói Versenyen a 10. T osztályostanulókból álló csapatunk. A csapat tagjai: Bubori Patrik, Ollai Bence, Szögi László, Répa Rebeka.

A Ludwig Múzeum minket delegált a brnói fesztiválra
2018-06-20 09:53:08
Drónfoglaló Országos Ismeretterjesztő Verseny
2018-06-18 12:59:56