Egyéb

Május 17-én és 18-án Szombathelyen rendezték meg a Sakk Diákolimpia országos döntőjét. Iskolánkat a Szajbély Zsigmond (9. M), Újházi Mihály (12. M), Vályi Adél (10. B) és Hős Dániel (9. B) összeállítású csapat képviselte. A csapat folytatta az évek óta tartó remek szereplést ( az előző négy évben egy 2. hely mellett három bajnoki címet szerzett a Radnóti): hatalmas hajrában, a bajnok székesfehérvári csapattal azonos pontszámot elérve 2. helyezett lett. A csapat erejét, küzdeni tudását jelzi, hogy a szombati öt forduló után még csak az 5. helyen álltak, majd vasárnap a három fordulóban megszerezhető 12 pontból 11-et begyűjtve érte ezt a nagyszerű eredményt. Kiemelkedett a csapatból Újházi Mihály, aki 7 pontot szerezve a 2. táblán a mezőny legjobbjának bizonyult.
Gratulálunk a csapatnak!

Június 30. és július 5. között a Fejér Megyei Természetbarát Szövetség rendezésében Velencén szervezték a Természetjáró Diákok Országos Találkozóját. Nevében találkozó, de tartalmában komoly verseny: éjszakai és nappali tájékozódási, városismereti és elméleti verseny, valamint teljesítménytúra állt akadályként a 3-5 fős csapatok előtt. Jártak Székesfehérvárott, a Velencei-hegységben a pákozdi Ingóköveknél, hajóztak a Velencei-tavon, elkerekeztek a pákozdi csata emlékművéhez.
Csapataink szépen helytálltak. Az összesített versenyben második helyezést ért el a Vajda Balázs (volt 12.A), Hegedűs Barnabás, Józsa Kornél, Tóth Kornél (ők az idén 12.A osztályosok) alkotta kvartett. A kilencedik helyen zárt a Tárnok Mónika, Krizsán Alexandra és Soós Ádám (mind 11.C) alkotta trió, míg a Pipis Bence, Polányi Márta, Gyuris Ágota (10.A) csapata tizedik lett.
Gratulálunk nekik, hiszen becsülettel képviselték iskolánkat az országos természetjáró versenyen.
Aki végig küzdötte a versenyt 65 km-t gyalogolt, és 30-at kerékpározott, és persze sok szép élménnyel gyarapodott. Várjuk azokat, akik ezt jövőre Szántódon és Tihanyban újra megpróbálnák! A csapat felkészítője és kísérője Csányi Sándor tanár úr volt.

Első helyezést ért el Györgypál Levente 11. C osztályos tanulónk a Szent-Györgyi Albert Agóra által meghirdetett mozgóképes pályázatán. Felkészítő tanára Békési Eszter tanárnő. A film letölthető: http://www.facebook.com/l/OAQFq_-fdAQE9Azp0qlo1ZAsRWyRUl0SIvF7c8E_wN0Awyg/www.youtube.com/watch?v=K-nyduEIv-M&feature=youtu.be

Első díjat kapott Mészáros Zsanett 13. T osztályos tanulónk Hazám című rövidfilmje a 9. Országos Középiskolai Filmszemlén. A film letölthető a http://www.youtube.com/watch?v=AbtMXlZ3w_w oldalról. Zsanett felkészítő tanára Békési Eszter tanárnő.
(A szemle honlapja: http://www.okfilmszemle.hu/2013)

Szép elismerésben részesült Aigner Petra 9. D osztályos tanulónk, akinek alkotása kiállításra került a VIII. Országos Középiskolás Képzőművészeti Diáktárlaton. Petra tanára Fiedler Judit tanárnő.

Első helyet szerzett Miskolczi Zsanett 12. C osztályos tanulónk a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Kutatóközpontja által kiírt "Agykutatás hete 2014" rajzpályázaton. Tanára Fiedler Judit tanárnő.

Első helyezést ért el Nászai Anna 12. B osztályos tanuló a Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozatának fotó- és képzőművészeti pályázatán grafika kategóriában (Gárdonyi Géza egyik versének képi megjelenítésével). Felkészítette: Fiedler Judit tanárnő.

Második helyezést ért el Matók Natália 10. D osztályos tanuló a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Művészeti Intézet Ének-zene Tanszékének hangszeres versenyén. Ugyancsak eredményesen szerepelt Várhidi Eszter (10. D) is. Tanáruk Nagyné Leányvári Ágnes.

A Szegedi Vedres István Szolgáltatási Szakképző Iskola építészeti rajzpályázatára 2 tanulót neveztünk. Mindketten eredményesen szerepeltek: Miskolczi Zsanett 11.C osztályos tanuló 3. helyezést ért el, Szántó Hunor 12.A osztályos tanuló alkotását pedig beválogatták a kiállításra.

A szedresi Lovas Udvarház országos lovas pályázatára küldtük be 4 fotós és 4 rajzos diákunk alkotásait, melyek közül hárman díjazásban részesültek, 1 fő tanulónk pedig kiállításon vehet részt.

Rajz:

Pompás-díj:
2. helyezett Kócsó Katalin, 9. C

Fotó kategória

Pompás díj:

1. helyezett Török Ivett Lívia, 11. B
3. helyezett Fehér Nikolett 9. D

Mindemellett Deutsch Katalin 9. D munkája is kiállításra került.

2014. május 17-18-án Ópusztaszeren győzelmet aratott a Természetjáró Gyerekek és Diákok Megyei Találkozóján a Kovács Eszter (9. C), Holzinger Gábor, Patkós Dávid, Sághy László (9. B) és Tóth Viktória (10.B) a középiskolások versenyében. A komplex esemény nappali és éjszakai tájékozódási, elméleti és városismereti versenyből, valamint teljesítménytúrából állt.

Végleges felvételi jegyzék a 2018/2019-es tanévre
2018-04-20 15:10:59
A Tavaszi Kulturális Fesztiválunk programja
2018-04-18 14:34:51