A Nemzeti Tehetségprogram - NTP-TM-13

Az általános iskolai, középiskolai, szakiskolai, kollégiumi, valamint a kulturális intézményekben működő tehetséggondozó műhelyek támogatása

emmilogo.png

ntp_72_rgb.jpg

ofi_logo_alap.jpg

emet_logo_szines.jpg

Pályázati projektünk az NTP-TFP-MPA-12-059 pályázati azonosítószámú tehetséggondozó program szerves folytatása más célcsoporttal, új tematikával, de a korábbi filmes szakértőkkel (a magyar filmszakma kiváló képviselői vezették az elkezdett tehetséggondozó munkát: Szabó Gábor, Ferenczi Gábor és Iványi Marcell).
Projektünk egy 60 órás programmal működő média- és filmes tehetséggondozó műhelyből, illetve a tevékenységhez kapcsolódó összegző tehetségnap megrendezésének támogatásából állt (utóbbira a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium közössége előtt került sor - az iskolai Kulturális Fesztivál keretében).
Megvalósított programjaink:

• Filmklub: vetítés és beszélgetés, érzelmi nevelés. Vezeti: Dr.Kovács Zoltán Ambrus klinikai főorvos, pszichiáter, c. egyetemi docens az SZTE Pszichiátriai Klinikájának szakképzési felelőse.
  • Záró konferencia (a konferencia elemei, a filmklub tartalmára reflektálva): komplex dráma-, mozgás-, és képi-, látáskompetenciák fejlesztése tanár és diáktréning; dokumentumfilmes műhely; művészportrék szaktanári bemutatása (Szabó Gábor operatőr, Ferenczi Gábor és Iványi Marcell filmrendező vezetésével – segítő diákmentorok közreműködésével)
  • Dráma és filmes műhely szakkör heti rendszerességgel, vezetője: Békési Eszter dráma- és médiatanár;
  • Disputatréning és előadó-művészeti szakkör: a szó művészetének gyakorlása, havonta: vezeti: (Kondász Rózsa és Békési Eszter tanárnők vezetésével
  • Tehetségnap: a tavaszi kulturális fesztivál egy napjának lebonyolítása: a./ diákfilmek vetítése,  b./ „Mítoszaink és valóságunk” – drámajáték, bemutató a 9. évfolyam részvételével, filmes és drámás kompetenciák megjelenítésével c./ disputa, iskolai disputaverseny lebonyolítása a Tehetségnapon (2014. április 11. ).
Szakmai vezető: Békési Eszter tanárnő.

Kiemelkedő eredmények a friss középiskolai rangsorokon
2018-10-16 12:41:45
Zajos radnótis csapatsiker fiú kosárlabdában
2018-10-12 08:58:11