Előző
Következő
címer

Matematika

Immár tizedik alkalommal adták át a "Szeged Ifjú Tehetsége" és a "Szeged Ifjú Tehetségéért" díjat.


A Szeged Megyei Jogú Város által alapított, a tehetség napján átadott elismerésben részesült gimnáziumunk 11. M osztályos tanulója Gyulai-NagySzuzina. A matematikaversenyeken elért sikereiben felkészítő tanárai, Ábrahám Gábor és Tigyi István tanár úr segítették.
A tehetséggondozásban végzett kiemelkedő munkájáért "Szeged Ifjú Tehetségéért" díjat kapott Tigyi István és Schultz János tanár úr.


Ezüstérem matematikából

Vasárnap ért véget Bukarestben a Romanian Masters of Mathematicsnevű, olimpiai rendszerű nemzetközi matematikaverseny, melyen iskolánk 10. M osztályos diákja Williams Kada egyéni ezüstérmet szerzett. A magyar csapat összesítésben Oroszország, USA, Kína és az Egyesült Királyság csapata mögött az 5. helyen végzett. Versenyzőink két ezüst és három bronzérmet szereztek, hatodik versenyzőnk dicséretet kapott (Honorable Mention). Kada felkészítő tanára Schultz János és Mike János tanár úr.


Kürschák József matematikaverseny

Nagyszerű eredményt értek el tanulóink a Kürschák József matematikaversenyen. A verseny különlegessége, hogy azon nem csak középiskolások, hanem érettségi vizsgával rendelkező fiatalok is indulhatnak. Ebben az igen erős mezőnyben kapott a teljesítménye alapján dicséretet Gyulai-NagySzuzina(11. M osztályos tanuló, felkészítő tanára Ábrahám Gábor, Tigyi István tanár úr) és Nagy-György Pál (12. M osztályos tanuló, felkészítő tanára Ábrahám Gábor, Schultz János tanár úr).

Kiemelkedő eredmények matematikából

Kiemelkedő eredményeket értek el a matematikát értő diákjaink a Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete által meghirdetett "Pályázat matematikából, középiskolásoknak" versenyen.

A versenyen kiemelt 1. díjat kapott: Várkonyi Dorka (10. M osztályos tanuló, felkészítő tanárai: Mike János és Schultz János tanár úr).
1. díjat kapott: Gyulai-NagySzuzina(11. M osztályos tanuló, felkészítő tanárai:Ábrahám Gábor, Tigyi István).

Egy arany- és két bronzérem a Közép-európai Matematikai Diákolimpián

Kiemelkedően szerepeltek gimnáziumunk matekosai a Közép-európai Matematikai Diákolimpián (MEMO). A drezdai versenyen Williams Kada 10. M osztályos tanuló 100%-os teljesítménnyel szerzett aranyérmet. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhatott Gyulai-NagySzuzina(11. M) és Nagy-György Pál (12. M). Felkészítő tanáraik: Ábrahám Gábor, Mike János, Schultz János, Tigyi István.


Ebben az évben is megrendezték az Arany János Tehetséggondozó Programban tanuló mintegy 3000 diák matematikaversenyét.

A tizedikesek között
Koza Attila a 7.,
Faragó Petra
pedig a 19. helyen végzett.

A tizenegyedikesek között
Vecseri Bence a 2.,
Mucsi Mihály a 3.,
Ladó Zoltán 7.,
Peczanek Richárd a 10.,
Balogh András pedig a 13. helyen végzett.

A tizenkettedikesek között
Szögi László az 5.,
Répa Rebeka pedig a 6. helyen végzett.

 

Kimagasló eredményeket értek el Schultz János hetedik osztályos tanítványai a Varga Tamás Matematikaversenyen. Egy 2., egy 3. díj mellett három dicséretet is "bezsebelve" a legeredményesebb iskolaként zárták a versenyt.

2. díjat kapott Weisz Máté
3. díjat kapott Kukovecz Ákos
dicséretet kapott Geratovszky Anna, Dávid Levente és Jost Márk Benedek

 

A hetedik és nyolcadik osztályos diákok versenyét is radnótis diák nyerte az idei Makkosházi Matematikaversenyen.

A hetedikesek között Schultz János tanár úr tanítványa, Weis Máté, a nyolcadikosok között pedig Mike János tanár úr diákja, Tóth Jenő nem talált legyőzőre.

 

Népes küldöttség képviselte iskolánkat a matematika OKTV II. és III. kategóriájának döntőjében.

A II. kategóriában:
  5. helyezést ért el Bereczki Zoltán (12. A, Mike János tanár úr)
11. helyezést ért el Juhász Dániel (11. A,  Szaszkó-Bogárné Eckert Bernadett tanárnő)

A III. kategóriában:
  5. helyezést ért el Gyulai-Nagy Szuzina (11. M, Ábrahám Gábor tanár úr, Tigyi István tanár úr)
15. helyezést ért el Nagy-György Pál (12. M, Ábrahám Gábor tanár úr, Schultz János tanár úr)
15. helyezést ért el Nagy-György Zoltán (12. M, Ábrahám Gábor tanár úr, Schultz János tanár úr)
21. helyezést ért el Szász Dániel Soma (12. M, Ábrahám Gábor tanár úr, Schultz János tanár úr)
21. helyezést ért el Volford András (12. M, Ábrahám Gábor tanár úr, Schultz János tanár úr)
28. helyezést ért el Prágai Benedek (12. M, Ábrahám Gábor tanár úr, Schultz János tanár úr)
43. helyezést ért el Márton Boldizsár (12. M, Ábrahám Gábor tanár úr, Schultz János tanár úr)

 

Eredményesen szerepeltek matekos diákjaink a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen.

A kilencedik osztályosok között Kassai Levente (9. M, felkészítő tanára Szaszkó-Bogárné Eckert Bernadett tanárnő és Tigyi István tanár úr)az 5. helyen végzett.
 
A tizedik osztályosok között Lajkó Kálmán (10. M, Mike János, Schultz János) megnyerte a versenyt., Williams Kada  (10. M, Mike János, Schultz János) pedig a 4. helyen végzett.
 
A tizenegyedik osztályosok között Juhász Dániel (11. A,  Szaszkó-Bogárné Eckert Bernadett) 2., Pipis Bence (11. A,  Szaszkó-Bogárné Eckert Bernadett) pedig 14. helyen végzett.
 

Kiemelkedő eredményeket értek el matekos diákjaink a XXIV. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyen.

A kilencedik évfolyamos diákok között:

III. díjat kapott Kassai Levente (9. M osztályos tanuló, felkészítő tanára Tigyi István tanár úr és Szaszkó-Bogárné Eckert Bernadett tanárnő)

A tizedik évfolyamos diákok között:
I. díjat kapott Williams Kada (10. M osztályos tanuló, felkészítő tanára Schultz János és Mike János tanár úr)

A tizenegyedikes diákok között:
III. díjat kapott Juhász Dániel (11. A osztályos tanuló, felkészítő tanára Szaszkó-Bogárné Eckert Bernadett tanárnő)

A tizenkettedikes diákok között:
I. díjat kapott Nagy-György Pál (12. M osztályos tanuló, felkészítő tanára Ábrahám Gábor és Schultz János tanár úr)
III. díjat kapott Bereczki Zoltán (12. A osztályos tanuló, felkészítő tanára Mike János tanár úr)


Népes csapat képviselte - eredményesen - iskolánkat a Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntőjében.

A hetedik osztályosok között Weisz Máté (felkészítő tanára Schultz János tanár úr) a 19. helyen végzett.
A kilencedikesek között Szemerédi Levente (9. M; Szaszkó-Bogárné Eckert Bernadett tanárnő és Tigyi István tanár úr) az igen előkelő 6. helyezést érte el, Ótott Péter (9. B; Pálfi Gyula Péterné tanárnő)pedig 16. lett.
A tizedik osztályosok megmérettetésében Williams Kada - az elsővel azonos pontszámmal - 2., Lajkó Kálmán 5., Andó Angelika pedig 14. helyen végzett. A 10. M osztályos diákok felkészítő tanárai: Schultz János és Mike János tanár úr.
A tizenegyedikesek között Juhász Dániel (11. A; Szaszkó-Bogárné Eckert Bernadett tanárnő) 6., Regős Krisztina (11. M, Ábrahám Gábor és Tigyi István tanár úr) 13. lett.

 

Bátaszéki Matematikaverseny
  4. helyezett Tóth Jenő (8. M, Mike János tanár úr)
13. helyezett Bindics Boldizsár
19. helyezett Czirják Lilla
19. helyezett Török Ádám

 

Arany Dániel Matematikaverseny

Kezdők I. kategória:

2. dicséretet kapott egy feladat hibátlan megoldásáért és egy másikban elért jelentős eredményéért Harangozó Ákos (9. B, Pálfi Gyula Péterné tanárnő)
 
Kezdők III. kategória:
2. díjat kapott mindhárom feladat lényegi megoldásáért Szemerédi Levente (9. M, Szaszkó-Bogárné Eckert Bernadett tanárnő és Tigyi István tanár úr)
 
Haladók III. kategória:
1. díjat kapott mindhárom feladat megoldásáért, az első feladat második megoldásáért és a harmadik feladat általánosításáért Williams Kada (10. M, Schultz János tanár úr és Mike János tanár úr)
3. díjat kapott két feladat lényegében jó megoldásáért Andó Angelika és Lajkó Kálmán (10. M osztályos tanulók, Mike János és Schultz János tanár úr)
dicséretet kapott legalább egy feladat lényegében jó megoldásáért Gál Hanna, Nagy Odett és Kosztolányi Kata (10. M osztályos tanulók, Mike János és Schultz János tanár úr)
 
 
Három radnótis tanuló is bekerült a matematikai diákolimpiákon (IMO, MEMO) hazánkat képviselő csapatokba!
 
Williams Kada 10. M osztályos diákunk, Mike János és Schultz János tanár úr tanítványa a valaha volt legfiatalabb radnótis olimpikonként vívta ki a jogot, hogy részt vehessen a július 4 - 16. között Thaiföldön megrendezésre kerülő 56. Nemzetközi Matematikai Diákolimpián (IMO). 
 
A 9. Közép-európai Matematikai Olimpián (MEMO) pedig, melyet augusztus 25 - 31. között Szlovéniában rendeznek Gyulai-Nagy Szuzina 11. M (Ábrahám Gábor és Tigyi István tanár úr tanítványa) és Lajkó Kálmán 10. M (Mike János és Schultz János tanár úr tanítványa) képviselheti hazánkat.
 
Bronzérmet szerzett Gyulai-Nagy Szuzina 11. M osztályos tanulónk, Ábrahám Gábor ás Tigyi István tanár úr tanítványa az Európai Lány Matematikai Diákolimpián (EGMO). A Minszkben megrendezett versenyről bővebben a https://www.egmo.org/egmos/egmo4/ oldalon olvashatnak.

 

Kapcsolat

Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
Cím: 6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 6-8.
OM azonosító: 029743
KK-azonosító: CA0101
Elérhetőségeink

Gyorslinkek

Hírek
Hírarchívum
Csengetési rend
Iskolai munkaterv
Könyvtárunk katalógusa
Rádió RMG
Pályázatok
Intézményvezetői pályázat_2016 (.pdf)
Menza
Termosz (szaklaboratórium)
mozaNapló
Bor Pál Fizikaverseny
Arany 200

Legújabb hírek

Nyári ügyeleti időpontok iskolánkban
2018-07-09 07:17:12
Sikeres szereplés a Római Magyar Akadémia felhívásán
2018-07-03 13:28:48
A Szőkefalvi-Nagy Gyula Emlékverseny eredményei
2018-06-22 14:19:37
Díjak, ezüstérmek a Pécsi Művészeti Fesztiválon
2018-06-22 09:43:08
A Ludwig Múzeum minket delegált a brnói fesztiválra
2018-06-20 09:53:08
Drónfoglaló Országos Ismeretterjesztő Verseny
2018-06-18 12:59:56
Különdíj a regionális csendéletfestő versenyen
2018-06-15 14:01:22
Mentors - Az AJTP Digitális Nyelvi Verseny eredményei
2018-06-14 10:16:27
Újabb radnótis diákolimpiai éremmel gyarapodtunk
2018-06-14 10:16:06
Világvándor - nyíregyházi európai uniós vetélkedő
2018-06-14 09:37:41

Hivatkozások

Öregdiákok
Oktatási Hivatal Bázisintézménye
Akkreditált tehetségpont lettünk!
Európai Tehetségpont
Szegedi Tudós Akadémia
Szeged Városi Kollégium honlapja
Határtalanul!
Nemzeti Tehetség Program
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő
Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
Emberi Erőforrások Minisztériuma sux
Erasmus+