Földrajz

Teljessé vált földrajzosaink idei éremkollekciója

Ezen a hétvégén sem tétlenkedtek a földrajzot szerető diákjaink: ezúttal a IV. Jakucs László Nemzetközi Földrajzverseny döntőjében mérették meg tudásukat, sikerrel. A 110 középiskolás csapatot felvonultató kétnapos verseny "fináléjába" 3 csapatunk is bejutott. Az alkalmazott tudást mérő versenyen a Kovács Eszter (10. C) és Varró Tamás (10. A) alkotta párosunk a nagyszerű 2. helyet szerezte meg. Ezzel az "ezüstéremmel" - az előző heti Földgömb-verseny "arany- és bronzérmét" követően teljessé vált a földrajzosok idei éremkollekciója. Nem sokkal maradt el tőlük Sipos Kinga (10. C) és Széll Bertalan (10. B) csapata, ők az igen előkelő 4. helyen végeztek. Ugyancsak elismerésre méltó teljesítményt nyújtott Heiner Soma (11. C) és Lakatos Bence (11. C), akik 8. helyezést értek el. A diákok felkészítő tanára Szőllősyné Pálfi Melinda tanárnő.

Kiemelkedő eredmények földrajzból

Kiemelkedően szerepeltek diákjaink a Földgömb Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyen. A képzeletbeli dobóra két csapatunk is felállhatott: Kovács Kristóf és Szajbély Zsigmond (10. M osztályos tanulók) megnyerték a versenyt, Kovács Eszter (10. C) és Varró Tamás (10. A) pedig a 3. helyen végzett. Nagyon szépen szerepelt Heiner Soma és Lakatos Bence (11. C) is, akik 6. helyet szerezték meg. Felkészítő tanáraik: Szőllősyné Pálfi Melinda tanárnő és Szőllősy László tanár úr.

IGeo – Nemzetközi Földrajzi Diákolimpia (Lengyelország – Krakkó)

- bronzérmet szerzett Szuda Ágnes (felkészítő tanára Drevenka István és Szőllősy László tanár úr)

Diákolimpikonokat köszöntettek

Diákolimpikonokat és felkészítő tanáraikat köszöntötték a Parlament Kupolatermében 2015. január 29-én tartott díjátadó ünnepségen.
A magyar diákok nagyszerű eredményeket értek el a nemzetközi diákolimpiákon: nyolc tantárgyból összesen 24 érmet szerzetek. Közöttük volt Szuda Ágnes, aki földrajzból kapott bronzérmet a teljesítményéért. Felkészítő tanáraik: Drevenka István, Szőllősy László.

Újabb nagyszerű földrajzos eredményekkel büszkélkedhetünk!

A Lóczy Lajos Országos Földrajzverseny döntőjében 8 tanulónk képviselte iskolánkat. Közülük Kovács Eszter 10. C osztályos diákunk (Szőllősyné Pálfi Melinda tanárnő tanítványa) megnyerte a versenyt! Eszter emellett különdíjat kapott a regionális területelemzés és a terepi fordulóban nyújtott teljesítményéért.

Az eredmények:

A tizedikesek között:
  1. helyezett Kovács Eszter (10. C, Szőllősyné Pálfi Melinda)
13. helyezett Széll Bertalan (10. B, Szőllősyné Pálfi Melinda)

A kilencedikesek között:
  6. helyezett Balogh Babett (9. C, Szőllősyné Pálfi Melinda)
  7. helyezett Gyuris Imre (9. D, Szőllősy László)
14. helyezett Pusztai Bertalan (9. M, Szőllősyné Pálfi Melinda)
21. helyezett Kovács Tamás (9. M, Szőllősyné Pálfi Melinda)
23. helyezett Sipos Fanni (9. A, Szőllősyné Pálfi Melinda)
24. helyezett Kovács Kincső (9. B, Szőllősyné Pálfi Melinda)

Külön is szeretnénk kiemelni Kovács Eszter egész éves teljesítményét. Eszter ugyanis valamennyi versenyen a dobogón végzett: a Lóczy-versenyen 1., a Jakucs-versenyen 2., a Földgömb-versenyen pedig 3. lett.

Less Nándor Földrajzverseny
12. helyen végzett Kovács Eszter (10. C, Szőllősyné Pálfi Melinda) a Less Nándor Országos Földrajzversenyen.

Nyári ügyeleti időpontok iskolánkban
2018-07-09 07:17:12
Sikeres szereplés a Római Magyar Akadémia felhívásán
2018-07-03 13:28:48