Magyar

Az élen végeztek

A Dugonics Társaság esszéíró irodalmi pályázatán Sarnyai Benedek és Varga Barbara 10. C osztályos tanulóink az élen végeztek: Benedek 1., Barbara pedig 2. díjban részesült. Felkészítő tanáruk Fabulya Andrea tanárnő.

"Szép Magyar Beszéd" verseny - regionális döntő

Eredményesen szerepeltek kilencedik osztályos humán tagozatos diákjaink a "Szép Magyar Beszéd" verseny regionális döntőjében. Gortva Tamás tanár úr tanítványa Farkas Eszter Abigél 2.,Faragó Brúnó pedig 4. helyezést ért el.

Szép magyar beszéd

Második helyezést ért elKukovecz Ákos 7. M osztályos tanuló a "Szép magyar beszéd" verseny városi fordulóján. Ákos felkészítő tanára Vancsó Marianna tanárnő.

Európa ifjú költője

Első helyezést ért el Sipos Blanka Anna 11. D osztályos tanulónk az "Európa ifjú költője" műfordító versenyen Johann Wolfgang Goethe: An die Entfernte című versének fordításával.  Felkészítő tanára Milosné Domokos Ilona tanárnő és Dr. Róth Márton tanár úr volt.

Implom József helyesírási verseny

Szép eredményeket értek el tanulóink az Implom József helyesírási verseny megyei fordulóján, ahol Gera Dóra 10. A osztályos tanulónk 5.,Frankó Tamás 9. C osztályos diákunk pedig 8. lett. Felkészítő tanáraik: Dr. Tóthné Wolf Anna, illetve Vancsó Marianna tanárnő.

A humán tagozat újabb kiemelkedő eredménye

Kiemelkedő eredményt ért el Rudisch Ferenc Martin 12. D osztályos tanulónk (felkészítője Gortva Tamás tanár úr) az "Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny országos döntőjében.

Feri a gimnáziumi kategóriában elnyerte a Sátoraljaújhelyért emlékérmet. Kimagasló teljesítményének elismeréseként emellett különdíjban is részesült. Munkájának minőségét jelzi, hogy Balázs Géza, az ELTE tanszékvezető tanára személyes felajánlásaként Feri beszédének írott változatát felolvassa majd a Kossuth rádió Tetten ért szavak c. nyelvművelő műsorában. Emellett - 2 társával közösen - válogató fordulók nélkül meghívást kapott a Kossuth-szónokverseny döntőjébe (november 7-8.), amely a felsőoktatásban tanulók (!) nyelvhasználati versenye.

"Édes anyanyelvünk" országos nyelvhasználati verseny

Második helyezést ért el Rudisch Ferenc 12. D osztályos tanulónk az "Édes anyanyelvünk" országos nyelvhasználati verseny megyei döntőjében. (Felkészítő tanára Gortva Tamás tanár úr.) Feri ezzel jogot szerzett az októberi, Sátoraljaújhelyen megrendezésre kerülő országos döntőn való részvételre.
Hevesi Flóra 11. C osztályos tanulónk (Várhidi Gyula tanár úr tanítványa) a megyei fordulón szintén szépen szerepelt, 5. lett.

Ebben a tanévben mind a magyar irodalom, mind a történelem OKTV döntőjében szerepelt radnótis diák!

Magyar irodalomból Rudisch Ferenc Martin (12. D, Gortva Tamás tanár úr) 20., Várhidi Eszter (11. D, Dr. Róth Márton tanár úr) 22. helyezést ért el.

A humán tagozat újabb kiemelkedő eredménye

A Ludwig Múzeum minket delegált a brnói fesztiválra
2018-06-20 09:53:08
Drónfoglaló Országos Ismeretterjesztő Verseny