Történelem

Történelmi novellapályázat

2. helyezést ért el Varga Anikó 9. D osztályos tanulónk a Magyar Irodalmi Lap Arany Sas Történelmi Novellapályázatán. Felkészítője Pataki Balázs tanár úr.

Első hely a III. Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyen

"Olyan lesz a jövő, mint amilyen a ma iskolája." Szent-Györgyi Albert mottójának jegyében immár harmadik alkalommal rendezte meg a Szegedi Tudományegyetem a Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyt. Iskolánk Fejes Roland (12. B), Bálint Armand (12. B) és Juhász Dániel (11. A) összeállítású csapata rendkívül magabiztos versenyzéssel nyerte meg a komplex, a biológiai, a kémiai és a fizikai ismeretek alkalmazását igénylő versenyt. A természettudományos tárgyakat tanító kollégák mellett - a filmkészítésben - nagy segítséget nyújtott a csapat számára Pataki Balázs tanár is.

Hatodik hely a Görgey-versenyen

Sikeresen szerepeltek nyolcadikos diákjaink az 56 csapat részvételével megrendezett VI. Görgey Artúr Történelemversenyen. A Hunyadi Marcell (8.M), Lajkó Áron (8.M), Novoszáth Noel (8.M) összeállítású csapatunk az értékes 6. helyet szerezte meg. Felkészítő tanáruk: Várhidi Gyula tanár úr.

Három dobogós helyezéssel gyarapodott a humán tagozatos tanulóink e tanévi eredménylistája. A Szegedi Tudományegyetem Ókortörténeti Tanszéke által meghirdetett Alföldy Géza Ókortörténeti Versenyen ugyanis a Forgó Judit, Németh Zsófia Fanni, Novák Dominik Szabolcs, Varga Anikó 9. D osztályos tanulók alkotta csapatunk 2., a Berta Bence Sándor, Faragó Brúnó Gusztáv, Gyuris Imre, Virág Nándor (9. D) és az Arany Virág, Bite Vivien, Fehér Nikolett, Jakab Tekla (10. D) összeállítású kvartettjeink pedig holtversenyben 3. helyezést értek el. Felkészítő tanáraik: Pataki Balázs és Éderné Pilling Csilla tanárnő.

Ebben a tanévben mind a magyar irodalom, mind a történelem OKTV döntőjében szerepelt radnótis diák!

Történelemből Rudisch Ferenc Martin (12. D, Éderné Pilling Csilla tanárnő) 25., Kelemen Ádám András (12. C, Csősz Róbert tanár úr) 29. helyezést ért el.

Ókorismeretből jeles

A SáRa sporttalálkozónk részletes programja
2018-09-20 15:20:29
Tanulóink hódmezővásárhelyi kiállítása