Előző
Következő
címer

Testnevelés

Sport

 

Aranyérmet szerzett Halasi Soma 10. A osztályos tanulónk a Top Mix úszós ranglistaverseny U18-as kategóriájában, csaknem 30 kg össz. fogással.

Kiváló eredményeket értek el sportolóink az Atlétikai Középiskolás Bajnokságon (Diákolimpián).

200 m leány V. korcsoport
1. Gátfalvi Eszter (10. A) 27,9 mp
2. Czirják Lilla (9. M) 29,4 mp

400 m leány V. korcsoport
1. Gátfalvi Eszter (10. A) 68,90 mp

1500 m leány V. korcsoport
2. Mátyus Rebeka (10. A) 6:09,3 perc

Távolugrás leány V. korcsoport
5. Czirják Lilla (9. M) 4,33 méter

Elsöprő fölénnyel, az ezüstérmeseket 5,5 ponttal megelőzve nyerte meg az Országos Sakk Diákolimpiát gimnáziumunk csapata.
A sikerkovácsok: Szajbély Zsigmond (11. M), Kelemen Dávid (8. M), Tubak Dániel (8. M), Vályi Blanka (10. B), Vályi Adél (12. B).

Boda Tímea 10. B osztályos tanulónk a Taekwondo Magyar Bajnokságon a törés és a formagyakorlat versenyszámban 1., a küzdelemben pedig 2. helyet szerzett.

 

Szabó Luca 10. B osztályos tanulónk a Lábtoll-labda Diákolimpia országos döntőjében 6. helyen végzett.

 

Az Arany János Tehetséggondozó Program hagyományos bonyhádi seregszemléjén a 9. AJTP osztály képviselői a leány kosárlabdában az 1., a fiú kosárlabdásban pedig az 5. helyet szerezték meg.

Aranyérmet szerzett Pápai Balázs 9. A osztályos és Sándorházi Vivien 9. C osztályos tanulónk a Tollaslabda Diákolimpia országos döntőjén.

Nagyszerű eredményeket értek el fürge lábú tanítványaink a Mezei Futóbajnokságon (Diákolimpián).

Fekete Hanga Orsolya 12. C osztályos tanulónk (137 induló közül) 5. helyezést ért el, lánycsapatunk pedig az igen előkelő 8. helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Fekete Hanga Orsolya (12. C), Veres Fanni (11. A), Sipos Kinga Emőke (11. C), Vecseri Zita (13. T).

Bronzérmet szerzett Riesing József 10. A osztályos tanulónk a Falmászó Diákolimpia VI. korcsoportjában.

Aranyérmet szerzett Williams Hajna Jusztina 7. M osztályos tanulónk az Úszó Diákolimpia IV. korcsoportjában 100 méteres hátúszásban.

Sándorházi Vivien, iskolánk 9. C osztályos tanulója egyesben ezüstérmet nyert a kazanyi U15-ös Tollaslabda Európa-bajnokságon. A döntőig szettet sem vesztett, ott azonban két játszmában alulmaradt az elsőszámú esélyessel, a dán Mathilde Cramer Ahrensszel szemben. Vivien ezzel sportszakági történelmet írt. A magyar tollaslabda eddig csupán a senior korosztályban ért el dobogós sikert, korábban még a négy közé kerülés sem sikerült a különböző korosztályos világeseményeken.


Szabó Bálint 9. A osztályos tanulónk, a Szegedi Úszó Egylet versenyzője a következő eredményeket érte el a VI. SCITEC Győr Open Nemzetközi Úszóversenyen:

100 m pillangó, 2. hely
50 m pillangó, 2. hely
200 m gyors, 3. hely
400 m gyors, 4. hely
200 m pillangó, 4. hely
100 m gyors, 5. hely
50 m gyors 7. hely

Az előző évekhez hasonlóan iskolánk sakkcsapata nyerte meg a Csongrád megyei Sakkcsapat Diákolimpiát, ezzel megszerezte a jogot az országos döntőn való részvételre.

 

A csapat tagjai: Vályi Adél (12. B), Vályi Blanka (10. B), Kelemen Dávid (8. M), Tubak Dániel (8. M) és Szajbély Zsigmond (11. M)

 

Második helyen végzett gimnáziumunk V-VI. korcsoportos fiú kosárlabdacsapata a diákolimpia országos elődöntőjén.

 

Gyorskorcsolyázóink közül Sántha Blanka és Szögi Tamás 4.,  Erdős Dávid pedig 6. helyen végzett a Nagypályás Összetett Országos Bajnokságon.

World JumpRope Championship - Párizs

Takarics Tímea (11. C)
- egyéni kiskötél szabadon választott gyakorlat: 5. helyezés
- csapat duplakötél DD3: 3. helyezés
- csapat duplakötél DD4: 1. helyezés
- csapat duplakötél DD5: 1. helyezés
- duplakötél DD4: 2. helyezés
- duplakötél DD5: 3. helyezés

Mezei Futóbajnokság megyei döntő

A 11-13. évfolyamos tanulók versenyében csapatunk 1. helyezést ért el, ezzel bejutott az országos döntőbe. Tagjai: Fekete Hanga Orsolya (12. C) aki az egyéni versenyt is megnyerte, valamint Veres Fanni (11. A - 2. helyezés), Deák Dóra (11. C - 3. helyezés), Sipos Kinga (11. C - 5. helyezés) és Vecseri Zita (13. T - 8. helyezés).

A 9-10. évfolyamos tanulók versenyében csapatunk 3. helyezést ért el. Tagjai:

Mátyus Rebeka (10. A - 2.), Koszta Kincső (10. C - 5.), Kajtár Panna (9. B - 11.),

Gera Dóra (11. A - 21.).

Gyorsasági Görkorcsolya Országos Felnőtt Bajnokság

Sántha Blanka (12. C) 2 arany- és két bronzérmet szerzett, Szögi Tamás (10. A) egy aranyérmet nyert, Erdős Dávid (10. A) pedig 5. lett.

 

Kapcsolat

Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
Cím: 6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 6-8.
OM azonosító: 029743
KK-azonosító: CA0101
Elérhetőségeink

Gyorslinkek

Hírek
Hírarchívum
Csengetési rend
Iskolai munkaterv
Könyvtárunk katalógusa
Rádió RMG
Pályázatok
Intézményvezetői pályázat_2016 (.pdf)
Menza
Termosz (szaklaboratórium)
mozaNapló
Bor Pál Fizikaverseny
Arany 200

Legújabb hírek

Végleges felvételi jegyzék a 2018/2019-es tanévre
2018-04-20 15:10:59
A Tavaszi Kulturális Fesztiválunk programja
2018-04-18 14:34:51
A Varga Tamás Országos Matematikaverseny eredményei
2018-04-18 14:08:00
Nemzetközi kapcsolataink további bővülése
2018-04-17 19:05:46
Legelöl a gyulai költészet napi versenyen
2018-04-16 17:33:07
Diákolimpiai dobogós mindkét sakkcsapatunk
2018-04-16 11:22:02
A Jedlik Ányos Fizikaverseny döntőjének eredményei
2018-04-13 09:51:56
Kedves Menzások!
2018-04-09 16:25:47
Legszebb beszéd a "Szép Magyar Beszéd" versenyen
2018-04-09 15:41:16
Újabb három évre Kiváló Tehetségpont a Radnóti
2018-04-05 18:42:32

Hivatkozások

Öregdiákok
Oktatási Hivatal Bázisintézménye
Akkreditált tehetségpont lettünk!
Európai Tehetségpont
Szegedi Tudós Akadémia
Szeged Városi Kollégium honlapja
Határtalanul!
Nemzeti Tehetség Program
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő
Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
Emberi Erőforrások Minisztériuma sux
Erasmus+